Program do rysunku technicznego inny niż Auto CAD

Czy na rynku jest dostępny program do rysunku technicznego dorównujący rozwiązaniu Auto CAD? Dla wielu osób narzędzie producenta Autodesk cięgle jest najlepszym z możliwych i nie wyobrażają sobie bez niego swojej codziennej pracy. Są jednak i tacy, którzy rozglądają się za tańszymi możliwościami. Co zamiast AutoCADa? Czy są inne programy, które w pełni go zastępują?

Niezawodny program do rysunku technicznego, często określany mianem alternatywy dla Auto CAD jest GstarCAD. Różni się przede wszystkim niższą ceną i wieczystą licencję – zachowując liczne funkcjonalności. Jego zaletą jest także licencja pływająca, czyli możliwość użytkowania jednego programu przez kilka osób w obrębie jednej firmy – z jedynym zastrzeżeniem, aby nie odbywało się to w jednym czasie.

Czy to jest jedyna odpowiedź na pytanie, co zamiast AutoCADa? Na rynku są także inne narzędzia, dlatego warto je przetestować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Plusem GstarCAD jest bardzo korzystna dla użytkownika relacja kosztu do jakości. W bardzo konkurencyjnej cenie można otrzymać profesjonalne narzędzie, które nadaje się do tworzenia nawet najbardziej zaawansowanych projektów.

Program do rysunku technicznego Auto CAD był pierwszy i to w głównej mierze dlatego jest ciągle najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu. Na przestrzeni wielu lat był rozwijany zarówno pod kątek użyteczności i funkcjonalności, jak i marketingu. Niestety równolegle pojawiały się coraz większe obostrzenia dla użytkowników – subskrypcja, łączenie z serwerem w celu weryfikacji i wykluczanie licencji pływających.

Właśnie te wszystkie obostrzenia powodują, że nawet zwolennicy zastanawiają się, co zamiast AutoCADa można wykorzystać w firmie. Nie zależnie od tego, czy ktoś potrzebuje jedną licencję wyłącznie na swój użytek, czy musi zapewnić kilkadziesiąt stanowisk w firmie – koszty zazwyczaj mają duże znaczenie.

Plusem jest to, że zarówno Auto CAD, jak i GstarCAD są do siebie podobne. Zamiana programów nie jest problematyczna i nie wymaga długotrwałego wdrożenia. Niezależnie od tego, jaka będzie ostateczna decyzja – na pewno warto wypróbować oba rozwiązania. Wersje testowe nic nie kosztują, a pomogą podjąć świadomą decyzję.