IRONCAD – niezawodne oprogramowanie CAD 3D

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się IRONCAD, program CAD 2D/3D. Choć na rynku dostępny jest od wielu lat, nie był znany bardzo szerokiemu gronu odbiorców. To ciekawe oprogramowanie CAD coraz większe zainteresowanie zawdzięcza innowacyjnym funkcjom, niewystępujących w konkurencyjnych narzędziach.

Każdego roku przybywa zadowolonych użytkowników IRONCAD. Dzielą się oni swoimi pozytywnymi doświadczeniami z coraz szerszą grupą odbiorców i tak krok po kroku grono zainteresowanych osób się zwiększa. Tylko w Polsce ten program CAD wykorzystuje już ponad 1000 firm. Co to za funkcje, których próżno szukać w podobnych narzędziach?

Dwie metody tworzenia 3D – projektowanie dynamiczne lub tradycyjne, w oparciu o szkic to pierwsza funkcja, wyróżniająca IRONCAD. To od projektanta zależy, czy wybierze szybką, innowacyjną metodę, czy postawi na standardowe rozwiązanie. Dzięki temu każdy projekt może być tworzony maksymalnie prosto i komfortowo dla twórcy, zgodnie z jego upodobaniami.

Kolejny aspekt to forma zakupu. Omawiane oprogramowanie CAD dostępne jest z wieczystą licencją – nie jest to na rynku standard. Ze zdecydowanej większości profesjonalnych narzędzi można korzystać tylko w formie subskrypcji (wypożyczenia). Nie każdy użytkownik chce kalkulować ciągłe koszty związane z utrzymaniem programu, dlatego licencja wieczysta jest tak kusząca.

Ciekawą odmianą jest też podwójne jądro graficzne. Program CAD wyposażony jest w silniki PARASOLID i ACIS. Dzięki temu konwersja modeli z innych systemów CAD 3D jest dokładniejsza i pozbawiona błędów, które w przypadku innych narzędzi mogą pojawić się w trakcie importu lub eksportu różnych formatów.

Idąc dalej, w IRONCAD istotna jest możliwość tworzenia wielu części w jednym pliku, zastosowanie unikalnych narzędzi do projektowania oraz zautomatyzowane operacje ułatwiające i przyspieszające pracę projektantów. Co jeszcze jest ważne? Wbudowany CAD 2D, dzięki któremu nie ma konieczności dokupowania kolejnej licencji programu.