Dobry program do konstrukcji, po który chętnie sięgają specjaliści

Jeżeli zastanawiasz się, jakie cechy powinien mieć dobry program do konstrukcji, to dobrze trafiłeś. Przede wszystkim powinien pozwalać na projektowanie 3D BIM. Jest to technologia zarówno teraźniejszości, jak i przyszłości. Jeżeli jesteś przyzwyczajony do klasycznego, płaskiego projektowania – pora poznać nowe.

Konstrukcje żelbetowe wymagają precyzji i modelowanie informacji o budynku to umożliwia. Projektowanie 3D BIM polega na tworzeniu dokumentacji na podstawie trójwymiarowego modelu – pozwala to uniknąć różnego rodzaju błędów czy kolizji jeszcze na bardzo wczesnym etapie tworzenia obiektu.

Dobry program do konstrukcji nie powinien także zrujnować budżetu firmy. Dlatego, wielu przedsiębiorców przychylniej patrzy na programy komputerowe z wieczystą licencją. Nie muszą oni kalkulować regularnych opłat, a całość mogą sfinansować np. poprzez leasing lub niskooprocentowany kredyt dla firm.

Projektowanie 3D BIM wymaga obycia, ponieważ różni się od klasycznego projektowania. Dlatego dobrze, aby narzędzie było intuicyjne. W wielu przypadkach, aby konstrukcje żelbetowe oraz inne obiekty mogły sprawnie powstawać przy użyciu nowych technologii, warto będzie skorzystać ze szkolenia. Dlatego szukając dobrego programu dobrze jest zwrócić uwagę, czy producenci / dystrybutorzy oferują szkolenia oraz dodatkowe materiały edukacyjne.

Kolejna ważna rzecz to wsparcie techniczne. Może się ono przydać na każdym etapie prac, niezależnie czy bierzemy na tapet konstrukcje żelbetowe czy modelowanie innego obiektu. Warto jeszcze przed zakupem zweryfikować, jak wygląda poziom wsparcia i czy po drugiej stronie naprawdę są osoby techniczne.

Na koniec oczywiście i tak najlepiej jest przetestować wersje demonstracyjne kilku programów. Ostatecznie żadne opisy producenta nie dadzą nam tyle, co samodzielne użytkowanie. Zazwyczaj jest to 14 – 30 dni. Do testowania narzędzi przed zakupem warto podejść zadaniowo – w zdecydowanej większości to nie są tanie rozwiązania i dobrze jest być pewnym jeszcze przed zakupem, że komfortu pracy i stopień zaawansowania programu nam odpowiada.

Więcej informacji na https://allbim.pl/cennik/